O nas

Osiągnięcia 
  • Złota Odznaka Honorowa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr – za wybitną działalność artystyczną i organizacyjną w społecznym ruchu muzycznym – 2017
  • Odznaka Honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla kapelmistrza Dariusza Basińskiego – 2017
  • Odznaka Honorowa „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” nadana przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego dla kapelmistrza Dariusza Basińskiego – 2017
  • Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – za wyróżniające się
    i godne uznania zaangażowanie w upowszechnianie kultury muzycznej – 2012
  • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego – 2012
  • Srebrne Pasmo na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych i Mażoretek GRAND PRIX Czech Mlada Boleslav 2018
  • Laureat Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr EUROORKIESTRA Żhukovsky 2018 – ROSJA
  • II miejsce w ogólnej klasyfikacji dla Grupy Baletowej dziaającej przy Orkiestrze na II Miedzynarodowym Turnieju Mażoretek Źhukovsky 2018 – ROSJA
  • I miejsce dla Eweliny Kokornaczyk w kategorii Solo z Buławą na II Międzynarodowym Turnieju Mażoretek Źhukovsky 2018 – ROSJA
  • II miejsce dla Mai Barnad w kategorii Solo z Buławą na II Międzynarodowym Turnieju Mażoretek Źhukovsky 2018 – ROSJA
  • Dyplom ze Srebrnym Pasmem na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Folkloru Leszno 2017
  • Wyróżnienie za koncert estradowy na 45. Ogólnopolskim Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu 2017 oraz nagroda specjalna:
  • nagroda dla Kapelmistrza Dariusza Basińskiego – wyróżniającego się dyrygenta festiwalu
  • Dyplom ze Srebrnym Pasmem na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Folkloru Leszno 2016
  • Wyróżnienie dla Mażoretek na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Folkloru Leszno 2016
  • III miejsce oraz wyróżnienie za prezentację muzyki marszowej na XX Wielkopolskim Turnieju Orkiestr Dętych im. Leona Schuberta „O Złoty Róg” w Suchym Lesie 2015
  • III miejsce na I Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Tuba” Złotów 2015
  • III miejsce w koncercie estradowym na XLII Ogólnopolskim Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu 2014 oraz nagrody specjalne:
  • nagroda za wykonanie polskiego marsza „P.O.S.” – Edwarda Maja
  • nagroda dla Szymona Grzesika – wyrózniającego się perkusisty festiwalu
  • I miejsce w marszu pochodowym, III miejsce w ogólnej klasyfikacji i Puchar Prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddziału Wielkopolskiego „Macierz” w Poznaniu na Turnieju Orkiestr Dętych im. Leona Schuberta „O Złoty Róg” w Przeźmierowie 2014
  • III miejsce w konkursie na „Najlepsze Nocne Show” podczas XXIX Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych Świecie 2013
  • Srebrna Odznaka Honorowa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr – za długoletnią i aktywną działalność w krzewieniu kultury muzycznej w kraju i zagranicą – 2012
  • Wyróżnienie podczas Międzynarodowych Spotkań Orkiestr Dętych MUSIC-EURO 2012 we Lwowie, odbywających się podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012.
  • Dyplom ze Srebrnym Pasmem na Międzynarodowych Dniach Muzyki i Folkloru Leszno 2011
  • Srebrny Dyplom dla Mażoretek na Międzynarodowych Dniach Muzyki i Folkloru Leszno 2011
  • I miejsce w Koncercie Kreatywnym na VIII Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych Kozy 2011
  • Brązowy Dyplom na VIII Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych Kozy 2011
  • Wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych Ćeska Kamenice /Czechy/ 2011
  • I miejsce za Marsz Pochodowy na Wrzesińskim Festiwalu Orkiestr Dętych Września 2010
  • Wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu orkiestr Dętych w Prelouć /Czechy/ 2010
  • Wyróżnienie na IX Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Jeseniku /Czechy/ 2009
  • II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu oraz Nagroda dla Najlepszego Dyrygenta Festiwalu – za charyzmę i profesjonalizm dla Dariusza B.Basińskiego – 2009
  • I miejsce za marsz pochodowy na Festiwalu Orkiestr Dętych im. Leona Schuberta O „Złoty Róg” w Koninie 2009 oraz
  • Puchar Prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddział Wielkopolski ” Macierz ” w Poznaniu
  • Złoty Medal na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Mór / Węgry / 2008
  • Wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Pesc / Węgry / 2008
  • „Brązowe Pasmo” oraz „Brązowy Róg” na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Lesznie 2008
  • Wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Świeciu 2008
  • I Wyróżnienie na Festiwalu Orkiestr Dętych Krajenka 2008
  • „Złoty Róg” na VI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Folkloru w Lesznie – 2007
  • Wyróżnienie na VII Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych Jesenik 2007 /Czechy/
  • I Wyróżnienie na Festiwalu Orkiestr Dętych Krajenka 2007
  • Puchar Prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddziału Wielkopolskiego „Macierz” w Poznaniu – 2006
  • II miejsce w koncercie na Wielkopolskim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Grodzisku Wielkopolskim – 2006
  • I miejsce w marszu pochodowym na Wielkopolskim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Grodzisku Wielkopolskim – 2006
  • Wyróżnienia na festiwalach i konkursach w Gdańsku, Swarzędzu, Zbąszyniu, Kcynii, Babimoście, Szamocinie, Obornikach
  • Puchar Prezesa Oddziału Wielkopolskiego „Macierz” w Poznaniu – 2003
  • Wyróżnienie za grę koncertową i musztrę paradną na Ogólnopolskim Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu, uzyskanie certyfikatu najlepszej tamburmajorki przez Katarzynę Ratajczak /Bocer/ – 2000
  • I miejsce w Marszu Pochodowym – 1997, 2005 na Wielkopolskim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Grodzisku Wielkopolskim
  • Złoty Róg na Wielkopolskim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Grodzisku Wielkopolskim – 1996, 2000, 2002
  • I miejsce na Wojewódzkim Przeglądzie Szkolnych Orkiestr Dętych w Gnieźnie – 1995, 1997, 1999, 2001

Gramy dla was od 28 lat!

Skip to content